Aborcja- problem globalny czy indywidualny? Senyszyn vs. Terlikowski

On 19 marca 2013 by Klaudia Szawara

20 marca krakowski oddział stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej oraz Kino Odkrywców Historii zapraszają na debatę poświęconą problemowi syndromu postaborcyjnego poprzedzoną projekcją filmu Grzegorza Brauna pt. „Eugenika. W imię postępu”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 w kinie Agrafka przy ul. Krowoderskiej 8.

100901

Przedsięwzięcie skierowane jest do różnych grup: uczniów i studentów, naukowców i specjalistów w dziedzinie psychologii i psychiatrii, a także wszystkich zainteresowanych podejmowaną tematyką. Projekt przewiduje możliwie wyczerpujące, uwzględniające racje obu stron sporu omówienie zjawiska aborcji oraz związanego z nim problemu syndromu postaborcyjnego. W dyskusji zabiorą głos posłanka SLD do Parlamentu Europejskiego (Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów), autorka projektu ustawy o świadomym rodzicielstwie profesor Joanna Senyszyn oraz redaktor naczelny portalu i kwartalnika „Fronda”, doktor filozofii Tomasz Terlikowski. Debata połączona będzie z projekcją filmu dokumentalnego przedstawiającego narodziny eugeniki w Stanach Zjednoczonych oraz jej wpływ na elity intelektualne i polityczne Zachodu w XX wieku.

Redaktorzy Drugiego Obiegu też tam będą. Relacja oraz ogólne wnioski z wydarzenia zostaną zamieszczone na naszej stronie pod koniec tygodnia.

WIĘCEJ: WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Comments are closed.