BILLY TALENT PO RAZ PIERWSZY W KRAKOWIE!

On 3 grudnia 2013 by DO

Popularny wśród młodzieży, i nie tylko, kanadyjski zespół Billy Talent wystąpił 7 listopada w studenckim klubie „Studio”.

Billy Talent podczas koncertu

Billy Talent podczas koncertu

Zespół znany jest przede wszystkim ze swojego mocnego brzmienia, które łączy w sobie elementy alternatywnego rocka z pop punkiem. Podczas występu promował głównie swój nowy album zatytułowany Dead Silence, w tym takie utwory jak Viking Death March czy Love was still around, jednakże nie zabrakło również wyczekiwanych przez fanów starszych hitów typu Fallen leaves czy znanego ze ścieżki dźwiękowej Sali Samobójców numeru Nothing to lose.
Członkowie zespołu Billy Talent mają w zwyczaju przed swoimi występami puszczać publiczności utwór Testify formacji Ratm – tak było i tym razem. Muzycy standardowo zaprezentowali się w typowo punkowych stylizacjach. Główny wokalista, Ben Kowalewicz (posiadający polskie korzenie) ubrany w bezrękawnik, eksponował swoje tatuaże, które przyprawiały żeńską część publiczności o zawrót głowy.
W scenografii postawili na minimalizm, największą uwagę zwracał ogromny baner z logiem zespołu. Wokalista perfekcyjnie wykonywał swoje numery, które pod względem czystości wokalu zupełnie nie odbiegały od nagrań studyjnych, także reszta zespołu nie zawiodła publiczności.
Cały koncert przebiegł w pełnej energii, dynamicznej atmosferze, która każdemu zapewniłaby dużą dawkę frajdy. Na bis zespół zagrał piosenkę Red Flag, tym samym żegnając polskich fanów i pozostawiając ich z niezapomnianymi wrażeniami.

//Sylwia Zając

Comments are closed.