CZAS ZWYRODNIAŁY

On 2 listopada 2015 by DO

Drodzy Studenci,

Serdecznie zapraszamy na dyskusję wokół książki „Czas zwyrodniały” Jana Tokarskiego. Z autorem rozmawiać będą: Piotr Graczyk [Kronos] oraz Jakub Majmurek [Krytyka Polityczna]. W planie „koniec Historii” Fukuyamy, filozofia Alexandre’a Kojeve’a, rewolucja ’68 roku i misteria demokracji. Dyskusję poprowadzi Karol Kleczka [Pressje].

Odbędzie się ona 9 listopada o godz. 19.00 w siedzibie Klubu Jagiellońskiego (Rynek Główny 34 prawa oficyna III piętro).

Informacje o książce: „Gniew utracił dziś swój polityczny wymiar – nie można go już ująć w zbiorowe formy, nie można go ukierunkować na osiągnięcie konkretnego politycznego celu. Rewolucja – ukochany polityczny fetysz nowoczesności – stała się niemożliwa. Gdy ktoś wznosi ją dziś na swój sztandar, możemy być pewni, że chodzi mu o zabawę. Jest to rekwizyt, po który chętnie się sięga; kostium, w który przyjemnie jest się odziać, żeby poudawać, że dostępne jest nam wciąż to, co jest dla nas już niedostępne właśnie – bycie bohaterem na arenie Historii. Możliwość radykalnego buntu jest dla nas zamknięta, bo dzisiejszego gniewu nic już nie łączy z nadzieją na jakąś radykalną polityczną zmianę. A gniew bez nadziei to tylko pobrzękujący głucho resentyment, to autyzm wściekłości”.

http://www.kronos.org.pl/index.php?23161%2C1309

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/420608888139148/

Do zobaczenia!

Comments are closed.