#DO13 – WSTĘPNIAK BEZ NIEDOPOWIEDZEŃ

On 10 kwietnia 2014 by Kamil Popiela

zdjęcie w tle facebook grudzień (2)

Idzie wiosna – to fakt! Nie tylko dlatego, że „mamy taki klimat”. O tej porze roku odradza się, oprócz flory, wszystko, co związane z naturą. Zakwitają krokusy, tulipany i żonkile. W polityce pojawiają się nowe twarze, takie jak Barbara Nowacka. Wśród działaczy partyjnych jednak nie wszyscy są na fali wznoszącej. Ruch Narodowy, którego przedstawicielem jest Szymon Kasiński, dołuje w sondażach. W polityce są jednak ci, którzy mają jeszcze gorzej. Przykład: Jacek Protasiewicz, który swoim incydentem z „heil Hitler” i „hände hoch” na frankfurckim lotnisku żegna się z Parlamentem Europejskim i marzeniami o wspaniałej karierze.

Z nadejściem wiosny rodzi się nadzieja na zakończenie mrocznego etapu w historii świata. Zimą zdarzyła się rzecz straszliwa – niepokojące wieści z Kijowa o śmierci setek ludzi nie pozwoliły nam przejść obojętnie obok wydarzeń na Ukrainie. Teraz tematem najważniejszym jest kwestia przynależności państwowej Krymu. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że może nie skończyć się na zabiegach dyplomatów, sankcjach czy wyrażaniu zaniepokojenia.

Drodzy Czytelnicy!

Dwie twarze, dwie perspektywy, dwa oblicza różnych zjawisk politycznych, społecznych i kulturalnych to temat przewodni trzynastej odsłony „Drugiego Obiegu”. W związku z wydarzeniami na Ukrainie świat podzielony jest teraz na pół: Unia Europejska i Stany Zjednoczone przeciwko Rosji i współpracującym z nią krajom. Ten temat zajmuje sporo miejsca w najnowszym wydaniu nieregularnika. Warto też śledzić naszą stronę internetową, niezmiennie: www.drugiobieg.org.pl.

Nie omieszkamy spojrzeć na świat również z tej lepszej strony – strony kulturalnej. Rozmowa z Kają Klimek na temat tegorocznego rozdania Oscarów oraz z Adrianem Ochalikiem o uroczystościach związanych z 650-leciem Uniwersytetu Jagiellońskiego będzie pozytywną odskocznią od mroków polityki. Zatem: do dzieła! Czytajcie i dyskutujcie z nami na Facebooku!

KAMIL POPIELA

ZAPRASZAMY na:

#DO13 – PROMOCYJNA PAUZA

do8

Comments are closed.