#DO14 – WSTĘPNIAK BEZ NIEDOPOWIEDZEŃ

On 17 maja 2014 by Kamil Popiela

zdjęcie w tle facebook maj - Kopia

Maj w pełni. Kampania w pełni. Księżyc również był w pełni kilka dni temu, gdy przesyłaliśmy #DO14 do druku. Po Święcie Pracy lub (jak kto woli) dniu Świętego Józefa Robotnika nastał czas mobilizacji i powrotu do rzeczywistości. Redakcja „Drugiego Obiegu” harowała dzień i noc, aby ten numer ukazał się przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Członkowie Koła Nauk Politycznych pracowali równie ciężko, aby Tydzień Kina Politycznego przebiegł zgodnie z oczekiwaniami, a na Uniwersytecie Jagiellońskim w maju przypadła kulminacja obchodów 650-lecia uczelni.

Czerwiec za pasem. A wtedy, parafrazując klasyczkę, wszystko zapłonie. Zapłoną nasze umysły rozgrzane wkuwaniem, zakuwaniem i knowaniem jak zdać sesję, ucząc się do niej trzy minuty. Będziemy zmagać się z wieloma przeciwnościami losu. Płomienie, a raczej promienie słoneczne, będą wdzierać się do naszych (nie)klimatyzowanych pomieszczeń, a my, jak zwykle, zamiast się uczyć, pójdziemy (oczywiście z książką!) na bulwary wiślane, Planty, do Parku Jordana lub pod kopiec Krakusa.

Drodzy czytelnicy!

Czternasta odsłona „Drugiego Obiegu” obfituje w artykuły poświęcone kampanii do Parlamentu Europejskiego. Wszak wybory wkrótce – 25 maja. Wywiady z czcicielką Wuniowstąpienia, Joanną Senyszyn z SLD oraz Supersonikiem, czyli Bogusławem Sonikiem z PO, to lektury obowiązkowe przed głosowaniem. Dwóch naukowców: dr Agnieszka Nitszke i dr Jakub Żurawski specjalnie dla „Drugiego Obiegu” przeanalizowali przebieg tegorocznej kampanii wyborczej.

Dla osób stroniących od polityki w nieregularniku możecie znaleźć wiele fascynujących artykułów poświęconych tematyce kulturalnej, ekonomicznej czy społecznej. Całość wydania jak zwykle została podsumowana felietonem, który znajduje się na ostatniej parzystej stronie.

Przedwakacyjnie nie żegnamy Was, lecz mówimy do zobaczenia lub do poczytania!

KAMIL POPIELA

PRZYJDŹ na:

PIKNIK PROMOCYJNY #DO14

g

 

Comments are closed.