#DO15 – WSTĘPNIAK BEZ NIEDOPOWIEDZEŃ

On 13 listopada 2014 by Kamil Popiela

zdjęcie w tle facebook (2)

Działo się ostatnio w Polsce i Europie. O majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego już wszyscy zapomnieli. Od tego czasu premier został tzw. „prezydentem Europy”, marszałek Sejmu premierem, minister spraw zagranicznych marszałkiem Sejmu, tylko prezydent Bronisław Komorowski spokojnie przyglądał się tym roszadom.

Mniej spokojny był prezes Jarosław Kaczyński, który został osierocony. Nie może już bezpośrednio odnosić się do swego wieloletniego politycznego rywala, Donalda Tuska. W spadku pozostała mu Ewa Kopacz, sytuująca się – zdaniem niektórych – trzy poziomy niżej w dyskursie krajowym. Dla Janusza Palikota to też nie były spokojne miesiące. Nie wszystkim bowiem jest po drodze z zaskakującymi ruchami Twojego Ruchu. Leszek Miller uśmiechnięty, cieszył się z kolejnych wzrostów w sondażach o 1 punkt procentowy, a Janusz Korwin-Mikke, odizolowany przez innych polityków, powrócił do brylowania lub spania w internecie.

Drodzy Czytelnicy!

Piętnasty „Drugi Obieg” samorządem stoi, bo już wkrótce w Polsce wybory lokalne. Redakcja skupiła się przede wszystkim na Krakowie i starciu kandydatów o fotel prezydenta miasta. Nasi dziennikarze rozmawiali z Konradem Berkowiczem, Łukaszem Gibałą, Markiem Lasotą, Tomaszem Leśniakiem, Jackiem Majchrowskim, Martą Pateną i Sławomirem Ptaszkiewiczem . Ten temat zajął aż 19 stron.

Ponadto nieregularnik traktuje również o zmianach na szczytach władzy Polski i Unii Europejskiej, ważnych wydarzeniach ze świata i jak zwykle o kulturalnych aspektach życia. Szczególnie polecam wywiad ze Zbigniewem Pawlakiem, współautorem książki Pęknięte miasto. Biesłan. Oddech od polityki, której w najnowszym numerze jest aż dość, jeszcze nikomu nie zaszkodził. Zapraszam do lektury!

KAMIL POPIELA

REDAKTOR NACZELNY

 

Bez tytułu

Comments are closed.